Noutăți:
Română (România)English (United Kingdom)
Home Baschet masculin Baschet. Invinsi cu un cos de trei puncte, in ultima secunda

Baschet. Invinsi cu un cos de trei puncte, in ultima secunda

Dinamo – Phoenix Galați 70-73 (21-23, 8-15, 15-18, 26-17)

dahlman_cu_CvaBaschetbaliștii de la Dinamo au cedat miercuri pe teren propriu, în etapa a 26-a a Ligii Naționale. Înfrângerea nu le periclitează deocamdată Terierilor locul de play-off, dar este clar că alb-roșiii antrenați de Aco Todorov sunt într-o scădere de turație. Dinamo a pierdut trei dintre cele patru meciuri disputate în grupa 7-12.

Oaspeții au câștigat trei din cele patru sferturi disputate, iar Dinamo a încercat ca de multe ori în acest sezon să recupereze diferența în ultimele zece minute. Chiar au reușit să egaleze când mai erau 7 secunde de joc, printr-un coș de două puncte reușit de Orbeanu, însă meciul a fost închis de o reușită de treei puncte marcată de Threatt, odată cu sirena care anunța finalul sfertului patru.

Dinamo nu a avut procentaje prea reușite în acest meci, acesta fiind și unul dintre motivele înfrângerii. Dinamo va juca în deplasare la Târgu Jiu în turul Grupei 7-12, la finele acestei săptămâni.

Pentru Dinamo au marcat: Dahlman 13, Marinov 13, Sutalo 11, Babkauskas 10, Sulovic 10, Orbeanu 6, Balaban 4, Corpodean 3.

CS Dinamo, 09 marte 2016

Program Competitional

Săptămâna 13-19 mai

Marți, 14 mai: ZIUA DINAMO 76

Handbal. Liga Națională (etapa 25), miercuri 15 mai, ora 18:00: CSM Constanța – Dinamo

Handbal. Cupa României Râureni, Turneul Final 4. Semifinale, sâmbătă 18 mai. Ora 15:00: CS Minaur Baia Mare – CSM Constanța. Ora 17:30: Dinamo – CSM București. Duminică 19 mai: finala mică (ora 12:15); finala mare (ora 15:00). Sala Dinamo

Polo. Superliga Suzuki, finala (meciul 4), sâmbătă 18 mai, ora 20:30: Dinamo – Steaua. Bazin Tolea Grințescu Dinamo

Rugby. Liga Națională Kaufland (etapa 5), sâmbătă 18 mai, ora 13:00: U ELBI Cluj Napoca - Dinamo

Fotbal. Liga 3, seria 4, play-off (etapa 9), sâmbătă 18 mai, ora 18:00: CS Blejoi – CS Dinamo

Fotbal. Dinamo 1948 va disputa barajul de menținere în SuperLiga Romania pe 20 mai (la Bucureșt), respectiv 27 mai (Miercurea Ciuc)