Home Handbal masculin

Handbal masculin

HANDBAL. Sighișoara s-a predat greu. Dinamo – a noua victorie consecutivă

Liga Națională, etapa 9: CSM Sighișoara – Dinamo 25-29 (13-17)

HM_Dinamo_la_SighisoaraCampionii și-au trecut în cont cea de a noua victorie consecutivă din Liga Națională, însă la finele unui joc în care echipa gazdă a dat o replică bună. În partida disputată vineri, 20 octombrie, Dinamo a condus din primul minut și a controlat jocul, cea mai mare diferență fiind de șase goluri (16-22).

Citeşte mai mult... [HANDBAL. Sighișoara s-a predat greu. Dinamo – a noua victorie consecutivă]

HANDBAL. Debut în forță în EHF European League. Dinamo, scorul primei etape

EHF European League, etapa 1: Dinamo – HC Izvidac (Bosnia Herțegovina) 52-24 (27-7)

Dedu_cu_IzvidacCampioana României a debutat în forță în noul sezon European. Jucătorii antrenați de Xavier Pascual au învins categoric campioana Bosniei Herțegovina, scor 52-24, în meciul disputat pe 17 octombrie, într-o sală Dinamo ”fierbinte”, ca de fiecare data. Dinamo a realizat și scorul etapei: cel mai mare număr de goluri marcate și cea mai mare diferență de scor.

Citeşte mai mult... [HANDBAL. Debut în forță în EHF European League. Dinamo, scorul primei etape]

Liga Națională, etapa 8: Dinamo - HC Buzău 34-26 (19-14)

Kasparek_cu_buzauMeciul cu HC Buzău, disputat vineri, 13 octombrie, a fost o repetiție bună pentru handbaliștii antrenați de Xavier Pascual înainte de meciul cu Izvidac din EHF European League. Jocul a avut ritm, intensitate și nerv, iar Buzăul a stat bine în joc. Diferența de valoare și-a spus însă cuvântul, iar Dinamo a obținut a opta victorie consecutivă în campionat.

Citeşte mai mult... [HANDBAL. Meci bun cu HC Buzău înainte de jocul cu HC Izvidac, din EHFEL! Rosta 7 goluri, Kasparek 6, Akimenko 6 au fost principalii marcatori!]

HANDBAL. Dinamo câștigă la 11 goluri derbyul cu Steaua

Liga Națională, etapa 7: Dinamo - Steaua 37-26 (18-10)

20231006_DINAMO-Steaua_91Campionii s-au impus la scor și în derby-ul tradițional al handbalului românesc. Dinamo a învins Steaua cu 37-26 pe teren propriu, vineri 6 octombrie. Elevii antrenați de Xavier Pascual au început cu 3-0 și au controlat ulterior jocul până la final. Diferența maximă a fost de 13 goluri (29-16, în minutul 48). Dinamo rămâne neînvinsă și așteaptă debutul în EHF European League (17.10.2023).

Citeşte mai mult... [HANDBAL. Dinamo câștigă la 11 goluri derbyul cu Steaua]

HANDBAL. Campionii au câștigat detașat și la Timișoara

Liga Națională, etapa 6: SCM Politehnica Timișoara – Dinamo 21-35 (11-23)

Dinamo_la_Timisoara_cu_suporteriHandbaliștii antrenați de Xavier Pascual și-au asigurat victoria la Timișoara încă din prima repriză. Cu Saeid Heidarirad inspirat în poartă și cu un atac devastator, Dinamo s-a desprins la 12 goluri după primele 30 de minute. Gazdele au rezistat doar până în minutul 8 (scor 5-6).

Citeşte mai mult... [HANDBAL. Campionii au câștigat detașat și la Timișoara]

Pagina 7 din 154

<< Început < Anterior 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Următor > Sfârşit >>

Program Competitional

Săptămâna 13-19 mai

Marți, 14 mai: ZIUA DINAMO 76

Handbal. Liga Națională (etapa 25), miercuri 15 mai, ora 18:00: CSM Constanța – Dinamo

Handbal. Cupa României Râureni, Turneul Final 4. Semifinale, sâmbătă 18 mai. Ora 15:00: CS Minaur Baia Mare – CSM Constanța. Ora 17:30: Dinamo – CSM București. Duminică 19 mai: finala mică (ora 12:15); finala mare (ora 15:00). Sala Dinamo

Polo. Superliga Suzuki, finala (meciul 4), sâmbătă 18 mai, ora 20:30: Dinamo – Steaua. Bazin Tolea Grințescu Dinamo

Rugby. Liga Națională Kaufland (etapa 5), sâmbătă 18 mai, ora 13:00: U ELBI Cluj Napoca - Dinamo

Fotbal. Liga 3, seria 4, play-off (etapa 9), sâmbătă 18 mai, ora 18:00: CS Blejoi – CS Dinamo

Fotbal. Dinamo 1948 va disputa barajul de menținere în SuperLiga Romania pe 20 mai (la Bucureșt), respectiv 27 mai (Miercurea Ciuc)