Română (România)English (United Kingdom)
Home Polo

Polo

POLO. Junioarele U19, din nou campioane naționale

stire_polo_fete_03.04.2023Poloistele antrenate de Berttini Nenciu au câștigat al 4-lea titlu consecutiv de campioane naționale la categoria - junioare U19. Ultimul turneu a cuprins trei meciuri, toate câștigate de sportivele dinamoviste: 20-10 cu CSM Târgu Mureș, 11-8 cu SS 9 Kiev și 14-7 cu CSS 1 București.

Citeşte mai mult... [POLO. Junioarele U19, din nou campioane naționale]

stire_polo_seniori_03.04.2023Bazinul Ghencea a găzduit în perioada 31 martie - 2 aprilie turneul 3 al Superligii de polo Suzuki (play-off / grupa 1-4). Dinamo a pierdut primele două jocuri în care a pornit ca outsider, 6-14 cu Steaua și 3-9 cu CSM Oradea, dar a câștigat duelul pentru locul 3 cu Rapid București. Grupa 1-4 mai are programat un turneu la finele acestei săptămâni la Brașov, care se va desfășura pe același tipar, după care vor urma meciurile pentru medalii.

Citeşte mai mult... [POLO. Seniorii câștigă din nou cu Rapid, scor 6-5, consolidându-și locul 3 în clasamentul play-off]

POLO. Dinamo - locul 1 după primul Turneu Final al Campionatului Național

stire_polo_juniori_29.03.2023Echipa de juniori III (U15) a Clubului Sportiv Dinamo a încheiat pe primul loc Turneul Final I al Campionatului Național, desfășurat în Bazinul Tolea Grințescu Dinamo. Jucătorii antrenați de George Georgescu au înregistrat 6 victorii și un egal. Cele mai importante succese au fost cu Steaua (13-3) și cu CSM Brașov (8-4). Remiza a fost consemnată în meciul cu Crișul Oradea.

Citeşte mai mult... [POLO. Dinamo - locul 1 după primul Turneu Final al Campionatului Național]

POLO. Dinamo victorie în meciul cu Rapid București

Superliga masculină, etapa 7: Rapid București-Dinamo 8-12 (4-2, 2-4, 0-3, 2-3)

stire_polo_01.03.2023Poloiștii de la Dinamo au înregistrat în data de 26.02.2023 o victorie categorică împotriva adversarilor de la Rapid București. În cursul acestui meci, Dinamo a controlat jocul după prima repriză. Apărarea jucătorilor Clubului Sportiv Dinamo a fost foarte bună. Grație acestui succes, Dinamo încheie prima parte a campionatului pe locul 3, cu 27 de puncte.

Citeşte mai mult... [POLO. Dinamo victorie în meciul cu Rapid București]

POLO. Echipa de juniori U19 a CS Dinamo - vicecampioană națională!

POLO_U19_loc_2_2023Echipa de juniori Ia CS Dinamo a câștigat medaliile de argint în campionatul național, o performanță remarcabilă în condițiile în care majoritatea jucătorilor sunt sub vârsta de 18-19 ani. În semifinalele turneului de la bazinul Ghencea (17-19.02), Dinamo a învins Crișul Oradea cu 12-6, iar în finală a cedat cu Steaua, 7-14. Sportivul nostru Dumitru David a primit trofeul pentru “cel mai valoros portar”.

Citeşte mai mult... [POLO. Echipa de juniori U19 a CS Dinamo - vicecampioană națională!]

Pagina 4 din 56

<< Început < Anterior 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Următor > Sfârşit >>

Program Competitional

Săptămâna 13-19 mai

Marți, 14 mai: ZIUA DINAMO 76

Handbal. Liga Națională (etapa 25), miercuri 15 mai, ora 18:00: CSM Constanța – Dinamo

Handbal. Cupa României Râureni, Turneul Final 4. Semifinale, sâmbătă 18 mai. Ora 15:00: CS Minaur Baia Mare – CSM Constanța. Ora 17:30: Dinamo – CSM București. Duminică 19 mai: finala mică (ora 12:15); finala mare (ora 15:00). Sala Dinamo

Polo. Superliga Suzuki, finala (meciul 4), sâmbătă 18 mai, ora 20:30: Dinamo – Steaua. Bazin Tolea Grințescu Dinamo

Rugby. Liga Națională Kaufland (etapa 5), sâmbătă 18 mai, ora 13:00: U ELBI Cluj Napoca - Dinamo

Fotbal. Liga 3, seria 4, play-off (etapa 9), sâmbătă 18 mai, ora 18:00: CS Blejoi – CS Dinamo

Fotbal. Dinamo 1948 va disputa barajul de menținere în SuperLiga Romania pe 20 mai (la Bucureșt), respectiv 27 mai (Miercurea Ciuc)