Noutăți:
Română (România)English (United Kingdom)
Home Volei feminin Volei feminin. Dinamo a luptat frumos la Bacau, dar a pierdut dupa un set patru pe muchie de cutit

Divizia A1, Grupa 1-6 (etapa 3): Știința Bacău – Dinamo 3-1 (25-20, 20-25, 25-16, 25-23)

Din-Bacau1.jpgVoleibalistele de la Dinamo au luptat frumos la Bacău, pe un teren prin tradiție ostil, și au fost foarte aproape de a pleca acasă cu cel puțin un punct. Setul patru, ultimul, a fost pe muchie de cuțit și putea fi adjudecat și de dinamoviste. Antrenorul Branko Gajic a jucat în formula: Oliveira, Boscacci, Marcovici, Matthews, Jovanovic (Ștefan), Medic (Motroc) - Țucmeanu (libero).

Gazdele au câștigat primul set la 20, dar Dinamo l-a adjudecat pe al doilea, după ce s-a apărat foarte bine. Setul trei a revenit din nou echipe băcăuane, pentru ca în setul patru Dinamo să înceapă tare, cu 6-1, pe serviciul Leticiei Boscacci. Gazdele au egalat la 14, dar Dinamo s-a desprins din nou, 21-18. Bacăul a mai egalat o dată la 21, iar finalul a fost incendiar, echipele mergând cap la cap până la 23-23. De acolo, gazdele au pus două puncte consecutive pe tabelă, câștigând meciul și cele trei puncte puse în joc.

Dinamo are 41 de puncte și este pe locul 5.

CS Dinamo, 26 martie 2017

Program Competitional

Program săptămâna 27 mai - 2 iunie

FOTBAL. Superliga România, baraj menținere (retur) luni 27 mai, ora 19:00: Csikszereda Miercurea Ciuc - Dinamo 1948

HANDBAL. Liga Naționala (etapa 26), miercuri 29 mai, ora 17:30: Dinamo - CSM București. Sala Dinamo

FOTBAL. Liga 3, baraj promovare Liga 2 (turul 2), sâmbătă 1 iunie, ora 19:00: CS Afumați- CS Dinamo

RUGBY. Liga de Rugby Kaufland (etapa 6), vineri 31 mai, ora 17:00: Rapid - Dinamo. Stadion Olimpia