Noutăți:
Română (România)English (United Kingdom)
Home Volei feminin Volei feminin. Raliu de foc la Lugoj. Dinamo ia un punct dupa ce a avut doua mingi de meci in setul patru

Divizia A1, etapa 13: CSM Lugoj - Dinamo 3-2 (25-22, 28-30, 11-25, 28-26, 15-7)

FieldVoleibalistele de la Dinamo au fost la un pas de a pleca de la Lugoj cu toate cele trei puncte puse în joc, însă au fost nevoite să se mulțumească doar cu un punct. Meciul a fost dramatic, iar raliul celor peste două ore de joc le-a solicitat la maximum pe tinerele jucătoare de la Dinamo. Elevele lui Branko Gajic au ținut ritmul, spre meritul lor, și doar hazardul a dus victoria în tabăra gazdelor.

Meciul de la Lugoj era unul important, atât timp cât s-au întâlnit echipele clasate pe locurile 6 (gazdele) și 7 în Divizia A1. Dinamo a început în formula: Marcovici, Field, Motroc, Artin, Budai-Ungureanu, Postea - Țucmeanu (libero). A mai jucat Pașca.

Dinamo a început în forță. A condus în primul set cu 16-13 și cu 20-19, dar de la 22-22, gazdele au reușit trei puncte consecutive. Aspectul echilibrat s-a menținut și în setul al doilea, adjudecat de data aceasta de ”alb-roșii”, iar setul trei nu a avut istoric.

În setul patru, Dinamo a avut două mingi de set, meci și ”trei puncte”, dar gazdele au avut nervii tari și au echilibrat balanța, câștigând setul la punctul 28. Dinamo a acuzat șocul și a cedat în setul scurt.

Pentru Dinamo au punctat: Ungureanu 29, Marcovici 18, Field 14, Motroc 8, Artin 7, Pasca 4, Pașca 1.

Dinamo este pe locul 7 cu 10 puncte, la două puncte de locul 6, CSM Lugoj.

CS Dinamo, 28 ianuarie 2018

Program Competitional

Săptămâna 13-19 mai

Marți, 14 mai: ZIUA DINAMO 76

Handbal. Liga Națională (etapa 25), miercuri 15 mai, ora 18:00: CSM Constanța – Dinamo

Handbal. Cupa României Râureni, Turneul Final 4. Semifinale, sâmbătă 18 mai. Ora 15:00: CS Minaur Baia Mare – CSM Constanța. Ora 17:30: Dinamo – CSM București. Duminică 19 mai: finala mică (ora 12:15); finala mare (ora 15:00). Sala Dinamo

Polo. Superliga Suzuki, finala (meciul 4), sâmbătă 18 mai, ora 20:30: Dinamo – Steaua. Bazin Tolea Grințescu Dinamo

Rugby. Liga Națională Kaufland (etapa 5), sâmbătă 18 mai, ora 13:00: U ELBI Cluj Napoca - Dinamo

Fotbal. Liga 3, seria 4, play-off (etapa 9), sâmbătă 18 mai, ora 18:00: CS Blejoi – CS Dinamo

Fotbal. Dinamo 1948 va disputa barajul de menținere în SuperLiga Romania pe 20 mai (la Bucureșt), respectiv 27 mai (Miercurea Ciuc)