Română (România)English (United Kingdom)
Home Box

Box

Box. Ionut Palanceanu, campion national de juniori

palanceanu_si_napBoxerul dinamovist Ionuț Pălănceanu (16 ani) și-a reconfirmat statutul de lider al categoriei 63 de kilograme, la nivelul de vârstă juniori. După ce a câștigat Cupa României, sportivul antrenat de Napoleon Gheorghe s-a impus și la Campionatele Naționale, competiție desfășurată în perioada 7-12 august la Târgu Jiu. În finală, Pălănceanu l-a învins la puncte pe Viorel Badea de la Steaua.

Citeşte mai mult... [Box. Ionut Palanceanu, campion national de juniori]

Box. Razvan Andreiana a castigat ”Centura de aur”

Andreiana_sala.jpgBoxerul dinamovist Răzvan Andreiana (26 de ani) și-a trecut în palmares un nou trofeu important. Sportivul antrenat de Dumitru Dorobanțu a câștigat ”Centura de aur” la categoria 60 kg. Tradiționalul turneu pugilistic al României, care poartă numele marelui boxer dinamovist Nicolae Linca, s-a desfășurat la Iași, în perioada 9-13 mai.

Citeşte mai mult... [Box. Razvan Andreiana a castigat ”Centura de aur”]

Box. Vlad Matei si Emanuel Mican castigatori ai Cupei Romaniei, tineret

Matei_Vlad_si_Napoleon.jpgSecția de box a CS Dinamo și-a făcut norma de trofee și la Cupa României - tineret, competiție desfășurată la finele săptămânii trecute la Piatra Neamț. Sportivii antrenați de Napoleon Gheorghe au obținut două locuri întâi, prin Vlad Matei (categ. 64 kg) și Emanuel Mican (+91 kg), și un loc doi, prin Ionuț Grigore (+91 kg).

Citeşte mai mult... [Box. Vlad Matei si Emanuel Mican castigatori ai Cupei Romaniei, tineret]

Box. Razvan Andreiana (60 kg) a castigat Cupa Romaniei

andreiana22.jpgSecția de box de la CS Dinamo (antrenori - Napoleon Gheorghe și Dumitru Dorobanțu) a încheiat cu medalii de toate culorile Cupa României la seniori, competiție desfășurată la Bacău în perioada între 5 și 9 aprilie. Cel mai important trofeu a fost cucerit de Răzvan Andreiana, locul 1 la categoria 60 de kilograme. Andreiana s-a impus prin abandon în repriza 1 în finala disputată cu Cosmin Popa (Torpedo Zărnești).

Citeşte mai mult... [Box. Razvan Andreiana (60 kg) a castigat Cupa Romaniei]

Aradoaiei_la_club.jpgLa numai o zi după ce a cucerit medalia de aur la Campionatul European U22 de la Brăila, boxerul Andrei Arădoaie a fost felicitat de conducerea CS Dinamo. Președinta clubului, Monica Iagăr, și vicepreședintele Marian Ștefan i-au așteptat pe sportiv și pe antrenorul său, Dumitru Dorobanțu, cu șampanie și cu promisiunea că vor avea tot sprijinul CS Dinamo pentru obiectivele următoare.

Citeşte mai mult... [Box. Campionul european Andrei Aradoaie si antrenorul Dumitru Dorobantu au fost felicitați de conducerea CS Dinamo]

Pagina 9 din 17

<< Început < Anterior 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Următor > Sfârşit >>

Program Competitional

Săptămâna 13-19 mai

Marți, 14 mai: ZIUA DINAMO 76

Handbal. Liga Națională (etapa 25), miercuri 15 mai, ora 18:00: CSM Constanța – Dinamo

Handbal. Cupa României Râureni, Turneul Final 4. Semifinale, sâmbătă 18 mai. Ora 15:00: CS Minaur Baia Mare – CSM Constanța. Ora 17:30: Dinamo – CSM București. Duminică 19 mai: finala mică (ora 12:15); finala mare (ora 15:00). Sala Dinamo

Polo. Superliga Suzuki, finala (meciul 4), sâmbătă 18 mai, ora 20:30: Dinamo – Steaua. Bazin Tolea Grințescu Dinamo

Rugby. Liga Națională Kaufland (etapa 5), sâmbătă 18 mai, ora 13:00: U ELBI Cluj Napoca - Dinamo

Fotbal. Liga 3, seria 4, play-off (etapa 9), sâmbătă 18 mai, ora 18:00: CS Blejoi – CS Dinamo

Fotbal. Dinamo 1948 va disputa barajul de menținere în SuperLiga Romania pe 20 mai (la Bucureșt), respectiv 27 mai (Miercurea Ciuc)