Română (România)English (United Kingdom)
Home Judo

Judo

Judo. Dinamo - zece medalii la Campionatele Nationale U21

mazilu_si_horvath_CN_2017Sportivii de la CS Dinamo (antrenori, Florin Bercean și Dragoș Bolbose) au obținut zece medalii la Campionatele Naționale U21 la judo, competiție desfășurată în perioada 17-19 martie la Drobeta Turnu Severin. Dintre acestea, șase au fost titluri de campioni naționali.

Read More Citeşte mai mult... [Judo. Dinamo - zece medalii la Campionatele Nationale U21]

Judo. Daniel Natea – dublu campion. Dinamo – sase titluri

natea_adu_dhabi_2016Sportivii de la Dinamo şi-au făcut norma de medalii la Campionatele Naţionale de judo pentru seniori, competiţie desfăşurată în zilele de 4 şi 5 martie la Cluj-Napoca. Organizată foarte bine de noua conducere a federaţiei de specialitate, competiţia a adus în palmaresul clubului Dinamo 10 medalii, dintre care şase au fost titluri naţionale.

Citeşte mai mult... [Judo. Daniel Natea – dublu campion. Dinamo – sase titluri]

Judo. Monica Ungureanu, medalie de bronz la GP Duesseldorf

ungureanu_GP_Duesseldorf_2Judoka Monica Ungureanu (29 de ani) bifează primul podium în 2017, la o competiție importantă. Sportiva legitimată la CS Dinamo, participantă la JO de la Rio, a obținut medalia de bronz la Grand Prixul de la Duesseldorf (Germania). Ungureanu a învins-o pentru bronz pe Melodie Vaugarnie (Franța).

Citeşte mai mult... [Judo. Monica Ungureanu, medalie de bronz la GP Duesseldorf]

Judo. Monica Ungureanu, medalie de bronz la Europene

monica_ungureanu_KKJudoka Monica Ungureanu (CS Dinamo) a cucerit medalia de bronz la categoria 48 kg, joi, la Campionatele Europene de la Kazan (Rusia), după ce a învins-o în meciul pentru bronz pe italianca Valentina Moscatt. Ungureanu și-a trecut astfel în cont prima sa medalie la o competiție majoră, după ce a mai câștigat Grand Prix-urile de la Qinqdao (China) în 2014 și Tbilisi 2016, precum și Grand Slamul de la Baku în 2015. Ea este calificată la JO de la Rio.

Citeşte mai mult... [Judo. Monica Ungureanu, medalie de bronz la Europene]

Judo. Monica Ungureanu, medalie de aur la GP – Tbilisi

monica_ungureanu_KKJudoka Monica Ungureanu (CS Dinamo) a cucerit medalia de aur la Grand Prixul de la Tbilisi, în cadrul categoriei 48 kg. În finala de vineri, Monica a învins-o prin ippon pe Taciana Lima (Guinea Bissau). Cu cele 300 de puncte câștigate în Georgia, Monica și-a consolidat locul în ierarhia mondială, astfel că este ca și calificată la JO de la Rio. Linia finală se va trage la 30 mai.

Citeşte mai mult... [Judo. Monica Ungureanu, medalie de aur la GP – Tbilisi]

Pagina 7 din 16

<< Început < Anterior 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Următor > Sfârşit >>

Program Competitional

Săptămâna 13-19 mai

Marți, 14 mai: ZIUA DINAMO 76

Handbal. Liga Națională (etapa 25), miercuri 15 mai, ora 18:00: CSM Constanța – Dinamo

Handbal. Cupa României Râureni, Turneul Final 4. Semifinale, sâmbătă 18 mai. Ora 15:00: CS Minaur Baia Mare – CSM Constanța. Ora 17:30: Dinamo – CSM București. Duminică 19 mai: finala mică (ora 12:15); finala mare (ora 15:00). Sala Dinamo

Polo. Superliga Suzuki, finala (meciul 4), sâmbătă 18 mai, ora 20:30: Dinamo – Steaua. Bazin Tolea Grințescu Dinamo

Rugby. Liga Națională Kaufland (etapa 5), sâmbătă 18 mai, ora 13:00: U ELBI Cluj Napoca - Dinamo

Fotbal. Liga 3, seria 4, play-off (etapa 9), sâmbătă 18 mai, ora 18:00: CS Blejoi – CS Dinamo

Fotbal. Dinamo 1948 va disputa barajul de menținere în SuperLiga Romania pe 20 mai (la Bucureșt), respectiv 27 mai (Miercurea Ciuc)