Română (România)English (United Kingdom)
Home Lupte greco-romane

Lupte greco-romane

LUPTE. Ana Maria Rotaru (16 ani), campioană europeană la lupte pe plajă cadeți!

Ana_Maria_Rotaru_CE_plaja2Sportiva dinamovistă Ana Maria Rotaru a câștigat astăzi medalia de AUR la Campionatul European de lupte pe plajă pentru cadeți și juniori de la Katerini-Pierria (Grecia), în cadrul categoriei 50 kg (cadeți). Ana, sportivă formată la CS Dinamo de antrenorii Sandu Marian și Valentin Vizante, a câștigat cinci meciuri pentru a aurul continental, acesta fiind primul ei succes major din carieră.

Citeşte mai mult... [LUPTE. Ana Maria Rotaru (16 ani), campioană europeană la lupte pe plajă cadeți!]

Lupte_Internationale_R_2021Federația Română de Lupte a organizat în zilele de 4 și 5 septembrie, la București, turneul Internațional de seniori ”Ion Cornianu & Ladislau Simon”. La competiție au participat sportivi din 20 de țări, inclusiv o parte dintre cei mai valoroși luptători români. Dinamo a punctat la Internaționale prin trei sportivi.

Citeşte mai mult... [LUPTE. Mihuț și Dosoftei – medalii de aur la Internaționalele României. Ojog – medalie de bronz]

LUPTE GRECO-ROMANE. Manuel Stoica, locul 5 la Campionatul Mondial de juniori

stoica_manuel_CM_junioriLuptătorul dinamovist Manuel Stoica (16 ani) s-a clasat pe locul 5 la Campioanatul Mondial de juniori desfășurat în Rusia, la Ufa. Sportivul antrenat de Sandu Marian și Mircea Constantin a câștigat două meciuri și a pierdut tot două (ambele pentru medalii), în cadrul categoriei 63 kg.

Citeşte mai mult... [LUPTE GRECO-ROMANE. Manuel Stoica, locul 5 la Campionatul Mondial de juniori]

LUPTE. Au câștigat titlul național și merg la Europene!

Lupte_Cupa_Ronmaniei_U15_2021Luptătorii dinamoviști de greco-romane Cristian Murgui (57 kg) și Mihai Drăgan (62 kg) au devenit campioni naționali Under 15 la finala desfășurată la finele săptămânii trecute la Târgu Mureș. Cei doi și-au asigurat astfel locul în delegația României pentru Europenele Under 15 de la finele acestei luni (Bulgaria). La Naționalele U15, Patrick Rotaru s-a clasat pe locul trei la 68 kg.

Citeşte mai mult... [LUPTE. Au câștigat titlul național și merg la Europene!]

LUPTE. Alin Alexuc s-a calificat la Jocurile Olimpice de la Tokyo!

GR_130kg_semi-final_Alin_ALEXUC_CIURARIULuptătorul dinamovist de greco-romane Alin Alexuc a câștigat medalia de aur la Turneul Mondial preolimpic de la Sofia (Bulgaria), în cadrul categoriei 130 kg. Prin calificarea în finală, Alexuc și-a asigurat biletul pentru JO de la Tokyo. Alin Alexuc va fi la a treia sa prezență în competiția olimpică, după 2012 și 2016.

Citeşte mai mult... [LUPTE. Alin Alexuc s-a calificat la Jocurile Olimpice de la Tokyo!]

Pagina 2 din 20

<< Început < Anterior 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Următor > Sfârşit >>

Program Competitional

Săptămâna 13-19 mai

Marți, 14 mai: ZIUA DINAMO 76

Handbal. Liga Națională (etapa 25), miercuri 15 mai, ora 18:00: CSM Constanța – Dinamo

Handbal. Cupa României Râureni, Turneul Final 4. Semifinale, sâmbătă 18 mai. Ora 15:00: CS Minaur Baia Mare – CSM Constanța. Ora 17:30: Dinamo – CSM București. Duminică 19 mai: finala mică (ora 12:15); finala mare (ora 15:00). Sala Dinamo

Polo. Superliga Suzuki, finala (meciul 4), sâmbătă 18 mai, ora 20:30: Dinamo – Steaua. Bazin Tolea Grințescu Dinamo

Rugby. Liga Națională Kaufland (etapa 5), sâmbătă 18 mai, ora 13:00: U ELBI Cluj Napoca - Dinamo

Fotbal. Liga 3, seria 4, play-off (etapa 9), sâmbătă 18 mai, ora 18:00: CS Blejoi – CS Dinamo

Fotbal. Dinamo 1948 va disputa barajul de menținere în SuperLiga Romania pe 20 mai (la Bucureșt), respectiv 27 mai (Miercurea Ciuc)