Română (România)English (United Kingdom)
Home Lupte greco-romane

Lupte greco-romane

LUPTE. Cristian Murgui și Mihai Drăgan au câștigat Cupa României U15

Lupte_Cupa_Ronmaniei_U15_2021Juniorii dinamoviști continuă să-și reconfirme valoarea la competițiile organizate în țară. După medaliile de la turneul internațional de la Cluj-Napoca, luptătorii de greco-romane Cristian Murgui și Mihai Drăgan s-au clasat pe primul loc la Cupa României U15, competiție desfășurată la Odorheiu Secuiesc (23-25 aprilie).

Citeşte mai mult... [LUPTE. Cristian Murgui și Mihai Drăgan au câștigat Cupa României U15]

LUPTE. Mihai Mihuț, locul 5 la Campionatul European de la Varșovia

Leri_ABULADZE_GEO_df._Mihai_Radu_MIHUT_ROU202Luptătorul dinamovist Mihai Mihuț (63 kg) a avut șansa de a cuceri o medalie la Campionatul European de la Vrașovia (21-25 aprilie), dar a cedat în meciul pentru bronz cu Leri Abuladze (Georgia). Mihuț a încheiat competiția pe locul 5. Alin Alexuc s-a clasat pe locul 7 la categoria 130 kg.

Citeşte mai mult... [LUPTE. Mihai Mihuț, locul 5 la Campionatul European de la Varșovia]

Manuel_Stoica_-_Sandu_MarianSecția de lupte greco-romane de la CS Dinamo (antrenori, Sandu Marian și Valentin Vizante) a avut trei sportivi care au urcat pe podiumul de premiere la Cupa României pentru juniori, competiție desfășurată la Putna (8-10 aprilie). Cea mai bună clasare a fost la 63 kg, prin Manuel Stoica (locul 1).

Citeşte mai mult... [LUPTE. Manuel Stoica – locul I la Cupa României (juniori). Franții Flangea, pe podiumul de premiere]

LUPTE. Nicu Ojog, medalie de aur la Turneul internațional de la Sofia

Ojog_turneu_Bulgaria_2021Luptătorul dinamovist Nicu Ojog (cat. 97 kg – greco-romane) s-a clasat pe locul 1 la Turneul Internațional U23 ”Petko Sirakov - Ivan Iliev”, desfășurat la Sofia (Bulgaria). Ojog a câștigat patru meciuri în cadrul acestei competiții, dovedind o formă bună. În finală, el l-a învins prin superioritate pe bulgarul Marian Marinov.

Citeşte mai mult... [LUPTE. Nicu Ojog, medalie de aur la Turneul internațional de la Sofia]

LUPTE. Obiectiv amânat pentru olimpicii dinamoviști

alexuc_si_mihutLuptătorii dinamoviști Mihai Mihuț și Alin Alexuc (ambii, greco-romane) nu au reușit să obțină biletul olimpic la Turneul european de calificare de la Budapesta, desfășurat în perioada 17-21 martie. Ambii mai au o șansă la turneul mondial de calificare (6-9 mai / Bulgaria), când se acordă ultimele două bilete olimpice la fiecare categorie.

Citeşte mai mult... [LUPTE. Obiectiv amânat pentru olimpicii dinamoviști]

Pagina 3 din 20

<< Început < Anterior 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Următor > Sfârşit >>

Program Competitional

Săptămâna 13-19 mai

Marți, 14 mai: ZIUA DINAMO 76

Handbal. Liga Națională (etapa 25), miercuri 15 mai, ora 18:00: CSM Constanța – Dinamo

Handbal. Cupa României Râureni, Turneul Final 4. Semifinale, sâmbătă 18 mai. Ora 15:00: CS Minaur Baia Mare – CSM Constanța. Ora 17:30: Dinamo – CSM București. Duminică 19 mai: finala mică (ora 12:15); finala mare (ora 15:00). Sala Dinamo

Polo. Superliga Suzuki, finala (meciul 4), sâmbătă 18 mai, ora 20:30: Dinamo – Steaua. Bazin Tolea Grințescu Dinamo

Rugby. Liga Națională Kaufland (etapa 5), sâmbătă 18 mai, ora 13:00: U ELBI Cluj Napoca - Dinamo

Fotbal. Liga 3, seria 4, play-off (etapa 9), sâmbătă 18 mai, ora 18:00: CS Blejoi – CS Dinamo

Fotbal. Dinamo 1948 va disputa barajul de menținere în SuperLiga Romania pe 20 mai (la Bucureșt), respectiv 27 mai (Miercurea Ciuc)